Strona główna/Akcje społeczne i charytatywne/Akcja "Kolory Świata UNICEF"

Akcja "Kolory Świata UNICEF"

Drodzy Rodzice
Chciałabym zaprosić do akcji „Kolory Świata UNICEF”, w której trzeba uszyć laleczkę, która zostanie wystawiona w marcu  na wystawie/kiermaszu w naszym przedszkolu do kupienia za minimum 10 zł.
W tej akcji sukces zależy od Państwa zaangażowania, a w szczególności naszych wspaniałych mam i babć, które jeżeli posiadają umiejętności krawieckie moglibyśmy poprosić o pomoc : )

Może w tym okresie zimowym znajdzie ktoś czas na uszycie laleczki : )

Przygotowanie laleczek przez dzieci i rodziców:

- w oparciu o wykrój udostępniony przez UNICEF, dzieci przygotowują swoje własne charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.

Uszycie takiej laleczki jest niezwykle proste - wystarczy odrysować wzór na materiale, a po wycięciu wypchać miękkim wypełnieniem i obszyć. Później można już przystępować do upiększania! Na tym etapie dzieci i rodzice mogą dać upust swojej wyobraźni i kreatywności, wcielając się w rolę artystów oraz kreatorów mody. Podczas specjalnego wydarzenia, zorganizowanego na terenie placówki, odbędzie się prezentacja laleczek.

 

Placówki biorące udział w akcji mogą zorganizować obchody
„Dnia Wszystkich Kolorów Świata”, bądź połączyć wystawę laleczek z innymi odbywającymi się na terenie placówki uroczystościami. W tym dniu dzieci zaproszą rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę w kwocie min.10 zł.

Wydarzenia, podczas których będą prezentowane laleczki należy przeprowadzać w placówce do 10 marca 2022 r.

więcej na stronie:
https://youtu.be/XGoUEfxMhwA

i
https://unicef.pl/wspolpraca/wspolpraca-z-placowkami-edukacyjnymi/akcje-edukacyjne/wszystkie-kolory-swiata-edycja-6

do góry